Кабінет Міністрів України 27 грудня 2018 року прийняв постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Монетизація відбувається у три етапи та субсидія від держави надходитиме на персональний обліковий запис людини в Ощадбанку.

Саме визначення Кабінетом Міністрів Ощадбанку розпорядником держаних коштів для відшкодування субсидій, низька інформованість населення, поступова повна монетизація та бажання Ощадбанку отримати додатковий заробіток призвели до тиску на голів правлінь ОСББ та фактичного вимагання обов’язкового відкриття рахунків ОСББ в Ощадбанку. При чому тиску додавали і самі отримувачі субсидій, хоча прямого розпорядження про відкриття рахунків в законодавчих актах не було.

Наша Асоціація ОСББ Вінниччини усіляко підтримувала голів правлінь та наполегливо радила не відкривати додаткові рахунки в Ощадбанку і вимагала письмового підтвердження відмови в перерахунку відшкодувань на відкриті рахунки в інших банках за тих отримувачів субсидій, хто залишився поки що на «старій схемі». Ощадбанк в свою чергу усно відмовлявся від перерахунку на відкриті рахунки в інших банках та вимагав відкриття рахунків тільки в Ощадбанку.

Окрім цього, ми постійно вели перемовини із Департаментом соціальної політики Вінницької міської ради, ініціювали робочі зустрічі, робили запити, уточнення і т.д.,  у тому числі і на Мінрегіонбуд. Ми наполягали на чіткій відповіді – згідно якого нормативного акту ОСББ зобов’язане відкривати додаткові рахунки безпосередньо в Ощадбанку.

Проте, на наші запити та письмові і усні вимоги пояснення таких дій зі сторони своїх  працівників, центральний офіс Ощадбанку у м. Вінниці та сам Ощадбанк вперто не реагував. Те ж саме відбувалось майже в усіх регіонах України.

Під тиском ОСББ усіх регіонів 27 травня 2019 року Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства своїм листом від 27 травня 2019 року роз'яснило, що "ОСББ (ЖБК) не підпадають під вимогу договорів з АТ «Ощадбанк» відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій. 

За рахунок того, що в даному листі чіткої відповіді щодо відкриття рахунків ОСББ не міститься, офіційне представництво Ощадбанку у м. Вінниця ніяк не відреагувало і вирішення даного питання не просунулось ні на крок.

Але після численних наших письмових, електронних та телефонних скарг протягом останніх місяців, керівництво Ощадбанку в м. Київ сьогодні  нарештів пізно увечері зв’язалось із головою правління нашої Асоціації та в телефонній розмові підтвердило що ОСББ НЕ зобов’язані відкривати рахунки в Ощадбанку, достатньо надати офіційну інформацію на місцях про уже відкритий поточний рахунок. Окрім того, нашу скаргу уже розглянуто, жодним нормативним документом не було та не є передбачено обов’язкове відкриття рахунку в Ощадбанку. У випадку ж незаконної вимоги працівниками представництв  Ощадбанку в інших містах, достатньо буде подзвонити на гарячу лінію Ощадбанку, запросити до телефонуменеджера по роботі із юридичними особами та пояснити ситуацію.

Гаряча лінія Ощадбанку: 0-800-210-800 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів) та інші  контакнті дані також є на сайті Ощадбанку.

То ж сміливо голови правлінь ОСББ можуть уже завтра надавати реквізити відкритих рахунків в інших банках для відшкодувань.